Také se nechcete měnit?

Proč bych měl něco měnit, když to dělám celý život a fungovalo to?
Zeptal se mě zoufalý člověk.
Proč?
Od roku 2012 je jiná doba. Lidé  se mě v tu dobu ptali, zda opravdu bude konec světa? Odpovídala jsem, že se nemusí bát fyzického zániku,
ale že se budou dít věci jinak, než jsme zvyklí.

Jak jinak?
Hodně jinak. Po opravdu dlouhé době začaly postupně stále více ovlivňovat dění na Zemi vesmírné energie, které byly před tím zacloněny. Ta doba byla tak dlouhá (26.000 let), že si nikdo nemůže pamatovat jiný řád a jiné možnosti, než ty, které známe ze svého vlastního života před tímto datem
a z historie.

Jaké energie z vesmíru?
Slovo vesmír – ve SMÍR. (Půjčím si výklad slova vesmír, jak ho popisuje Karel Kříž v knize „Tajemství a síla slova“). Je tedy třeba smířit se sám se sebou, s tím jaký jsem, se svými chybami, nedostatky, svými činy, s ostatními lidmi, živočichy, se životem, s veškerenstvem.

(Samozřejmě jiné jazyky mají různé výrazy, ale čeština má takto pěkně vystihující podstatu toho, o co skutečně jde).

Není to vůbec snadné, uvést se do souladu, klidu, nehodnocení. Minulá doba poznamenala naše duše a neblahé je uloženo v  podvědomí. Jsou tam strachy, bolesti, zrady, ale také různé úmluvy, různá nastavení apod., které rozhodně brání životu v klidu a míru. Podvědomí (tedy nevědomí) ovlivňuje náš život (zdraví, okolnosti, které prožíváme) z drtivé většiny!  Vědomí tvoří jen zcela nepatrnou část. (Zde odkáži na knihu Bruce Liptona, amerického lékaře, vědce, zabývajícího se genetikou: „Bilogoie víry“).

Jak z té šlamastiky ven?
Když podvědomí, o kterém nic nevím ovlivňuje zásadně můj život, jsem tedy obětí okolností!? 🙁
Jistě, že ne. Všechno to nepíšu proto, abychom si poplakali, jací  jsme chudáci. 🙂
Prostřednictvím okolností, které vnímáme jako problém, bolest apod., vystoupilo z podvědomí na vědomou úroveň něco, co není v souladu se
smírem, co touží být pochopeno a uzdraveno, přeměněno.To, co mám na vědomé úrovni, už to mohu řešit!

Nestačí jen řešit prakticky danou situaci, i když to je třeba také. Pojďme se zároveň se ptát, proč mě právě toto potkalo? Co ve mně tyto okolnosti přitáhlo? Čemu se mám naučit? Co ve mně je v nesouladu s vesmírem (smírem)? Není to žádná ostuda, chyba nebo nedostatek, že příčinu máme v sobě! Víme, jak těžké byly doby minulé a nějak jsme se s nimi vypořádat museli, abychom přežili. Je naopak velmi odvážné a moudré se tímto způsobem nyní ptát, pátrat a přeměňovat příčinu v sobě!

Pro začátek dva zákony, které známe ze základní školy:
1. Zákon přitažlivosti shodného. Tedy, nemůže mě potkat nic, co nemá energetickou příčinu ve mně. A naopak, cokoliv pochopím a energetickou příčinu přeměním v soulad, to už mi život nezkomplikuje. I když se ze začátku nezdá, že by to takto lehce mohlo fungovat, čím více budete přeměňovat, tím více důkazů získáte. Jednou už nebudete pochybovat.

2. Zákon zachování energie. Energii lze pouze přeměnit, nesoulad v soulad. Nějaké „kopnutí pod koberec“, sluníčkovská nálada a tváření se, že problém není, nefunguje! Naopak, problémy vlivem zákona přitažlivosti rostou a jednou vás ve větší míře stejně doběhnou.

Nová doba je jiná oproti předchozí v tom, že tyto zákony fungují rychleji.  Tlak na uvedení sebe do souladu se všeho mírem, je větší. Zároveň jsou snazší metody, jak vnitřní mír dosáhnout, jak přeměňovat a jak se postupně z oběti okolností stát sám vědomou, tvořivou příčinou toho, co se děje.

To je stav, ke kterému máme dojít. Přestat se vnímat jako oběťpřehodnotit svůj přístup na vědomé tvoření.  Stačí rozhodnutí a napojíme se na nekonečnou mocnou vesmírnou sílu. Začnou se ukazovat možnosti, které dříve nebyly viditelné.
Tuto novou dobu nazývám „dobou vědomou“. Bez vědomého, aktivního přístupu, bez usilovné touhy po změně, po pochopení a seberozvoji, změna k lepšímu nejde. Nestačí si jen přát, obracet se na jemnohmotné průvodce, na jakoukoliv pomoc z vnějšku (i když to samozřejmě je také třeba), ale rozhodující je ochota měnit se, myslet a dělat některé věci jinak.

Jde to i takto:
„Právě jsme se s pejskem vrátili z lesa 🙂 .
Leží mi u nohou šťastný, oddaný, spokojený 🙂 .
V posteli spí manžel tak, jak jsem ho zanechala v mém objetí :-), spí šťastný a klidný 🙂 .
Mé děti jsou šťastné v životě, který si zvolily 🙂 .
Poprvé v životě objímám své rodiče 🙂 .
Moje duše je klidná, prostě lidsky Šťastná 🙂 .
Tak cítím bezpodmínečnou lásku 🙂 , všichni kolem mě jsou šťastní
a spokojení 🙂 a mně je krásně 🙂 „.
Nedávno mi toto přistálo v Messengeru od klientky, která byla ochotna změnit to, co žila desítky let.
Jména jsem vynechala, množství smajlíků je původní.

Co tedy dělat? Jaké jsou metody?
Vysvětlení potřebná k pochopení a metody k přeměně předávám na svých kurzech, pomáhám lidem i individuálně při terapiích a konzultacích.
Nejsem jediná. Je napsána spousta knih, je sousta seminářů. Některé jsou dobré, jiné ne. Je třeba se řídit intuicí, ale i „selským“ rozumem.

Jaké zkušenosti máte Vy? Už jste se seberozvojem ke všehoMÍRU začali?

Iva
Komentáře