Volby pohledem terapeutky

Pár hodin před volbami mi přišel na mysl příběh, který jsem zažila a popsala před dvěma lety. Nyní je aktuálnější, než kdy dříve, dopsala jsem pouze dovětek…

Přišla ke mně mladá paní s přáním, abych jí pomocí terapie JIH (Jasná Informace Hned emočním nacítěním) pomohla zbavit se strachu z přistěhovalců. Prý je proti násilí a nečte příspěvky v médiích a sociálních sítích, které k němu podněcují. Čte příspěvky veřejně známých lidí, avšak když se dočítá, že ty běžence přece někdo financuje, že tuto krizi uměle vyvolali mocní tohoto světa, kteří chtějí Evropě ublížit, že mezi běženci jsou vyzbrojení mladí muži…, má strach. Strach o svoje děti, o evropský zakořeněný blahobyt.

Při terapii JIH nevysvětluji svoje postoje, pracuji v neutralitě a používám energii hodnot Pravdy a Lásky. Půjčím si klientovy energie a vyhledám samotné příčiny jeho nepohodlí v celé linii času. Ty odstraním a nahradím Pravdou a Láskou. Klient se tak zbaví nánosu, který mu bránil pocítit JEHO vlastní podstatu, jeho opravdové, bytostní JÁ. Na konci terapie jsem se klientky zeptala, jak vidí situaci teď. Odpověděla, že cítí klid a schopnost řešit věci tak, jak budou přicházet.

Ano, je to tak. V každém z nás je klid, mír a schopnost řešit situace v tomto rozpoložení. Jen většina lidí k němu ztratila přístup a je schopna ho prožít jen ve vzácných okamžicích. Není divu. Po tisíciletí všichni vládnoucí používali strach, jako prostředek k udržení své moci. Strach je však špatný rádce. Ve svém důsledku vede k násilí. Budou-li se Evropané bát, projevu násilí se nevyhnou. Žádné pevné kořeny nepomůžou. I statný strom se vyvrátí s kořeny, je-li vichřice silná, ale pružný mladý stromek se přizpůsobí, vydrží a posílí. A že Evropa už nebude to, co byla dřív? Nebude a ani nemůže. Zažila v minulosti spoustu změn, migračních vln a po nich nikdy nebyla stejná, jako předtím. Takový je život. Život je změna.

Změna, která nás čeká, bude náročná, ale pozitivní je, že nechá padnout spoustě ztrouchnivělému v naší společnosti, v našich zákonech a v myšlení lidí.
Bude-li ve společnosti převažovat strach, bude to bolet hodně, hodně. Budeme-li přistupovat k řešení vzniklých situací v klidu, budou i změny probíhat v této energii!
Je třeba řešit věci věcně krok za krokem, tak, jak přicházejí právě v daný okamžik. Je třeba nepředjímat katastrofické scénáře, neboť síla myšlenky je mocná!

Záleží na každém z nás, každý z nás je zodpovědný za své myšlenky!

Vytváření atmosféry strachu se hodí těm, kteří chtějí lidi ovládat. Ti, kteří pracují pro blaho lidí, vytvářejí atmosféru důvěry a spolupráce.
Blíží se volby a na každém z nás záleží.
Věřím, že naleznete důvěru v sebe sama, ve své schopnosti a sílu čelit strachu. „Strach je špatný rádce“, to věděli již naši předkové.
(O strachu je další můj příspěvek na blogu).

S láskou a úctou Iva Kukačková
terapeutka, lektorka

Iva
Komentáře