Iva Jas Kukačková

Vím, že můžeme žít v souladu sami se sebou a s životem,  v dostatku
a ve zdraví.
Naplňuje mě objevování nových možností, posouvání hranic
a vypořádání se s vnitřními omezeními.
Mám vizi lepšího světa pro všechny.
Vím, že na každém z nás záleží.
Pomáhám lidem žít radostnější život a miluji svoji práci :-)


Jsem absolventkou "Profesionální masérské škole Borise Tichanovského", aktreditované u Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.


Od dětství jsem byla velmi citlivá. To přinášelo řadu nedorozumnění, nepochopení a duševních zranění. Pochopitelně se potom dostavovaly i časté nemoci. První zlom nastal narozením dcery. Tehdy jsem si uvědomila, že je na mně závislý lidský tvoreček, který potřebuje provést životem a že pro nás obě musím něco udělat. Musím pochopit život a žít jinak.

Dalším výrazný zlom však nastal o pár let později. To už byl na světě i syn, obě děti byly ještě celkem malé, my s manželem podnikali a stavěli  dům. Po nastěhování do nového domu se u manžela začaly projevovat zdravotní problémy. Během pár měsíců prodělal dvě operace srdce a schylovalo se ke třetí.
K manželově léčbě byla použita tehdy nejmodernější lékařská technika, postupy a léky. Mně však bylo jasné, že nemůže srdce vydržet každých půl roku další stend. To přece nemůže být to správné a trvalé řešení!

Na moje dotazy týkající se prevence nebo jiného způsobu léčby lékaři neznali odpověď. V tu dobu
i dcera trpěla urputnými bolestmi hlavy neznámého původu.
A tehdy jsem svoji pozornost poprvé obrátila od každodenní rutiny a zaběhlých zvyklostí do neznámého, dosud nepoznaného. Byla jsem přesvědčena, že MUSÍ být pro oba řešení. Moc jsem si přála, toto řešení poznat.

Řešení přišlo. Poznala jsem Reiki. Dceři pomohlo Reiki i lékaři. Manželovi jsem však hodinu denně dávala Reiki po dobu několika měsíců. Na třetí operaci srdce už nešel. Jemu i dětem se Reiki moc líbilo. Děti se ho chtěly naučit, to také později udělaly.

Byla jsem fascinována možnostmi alternativní léčby. Toužila jsem poznat co nejvíc dalších  jejích možností a toto studium mě úplně pohltilo. Alternativní léčba se stala náplní a motivací mého života. Skutečnost, že nejsme jen odkázáni na cizí pomoc, ale máme možnost si pomoci sami, byla motivací k poznávání dalších možností a souvislostí! Nemusíme trpět!

Po dvou letech praktikování Reiki jsem se zbavila mnohaleté alergie na prach, pyl a peří.

Brzy jsem poznala, že zdraví souvisí s duchovním růstem a také s prožitky uloženými v podmědomí. Na to jsem zaměřila svoji pozornost. Intenzivně jsem se věnovala seberozvoji duchovním a léčitelském.

Přečetla jsem spoustu knih, absolvovala řadu kurzů a poznávala jsem různé filozofie. Věnovala jsem se józe v denním životě, později súfijské józe, která mě svými možnostmi velmi zaujala a inspirovala. Poznávala numerologii, Ajurvédu, Reiki, bezkontaktní masáž Džuny Davitašvili, metodu "Cesta Brandon Bays", kraniosakrální terapii, metodu JIH emočním nacítěním, to jen namátkou, byla toho spousta. Vždy jsem se však věnovala práci s energií a svému duchovnímu rozvoji.

 

 Rozvinutím svých schopností, kterému jsem se po celá léta věnovala a věnuji stále, nyní vidím u konkrétního člověka jeho minulost, která způsobuje to,
co žije v současnosti a také vnímám jeho možnou budoucnost.

Hodně mě naučil i život sám. Téměř dvacet let jsem dělala manželovi, který vede soukromou firmu, asistentku, fakturantku, personalistku, společnici v partnerství i v profesi. Společně s manželem jsme zvládli výchovu dvou dětí Lucie a Leoše a postavili (dodavatelsky) rodinný dům. Po 20ti letech jsem opustila místo
v kanceláři a začala dělat terapeutickou a lektorskou činnost jako OSVČ.

Prožito, zvládnuto, obohaceno. 

Jsem zdravá, žádný vnitřní orgán mi nemusel být vyoperován, moje páteř je pružná
a neužívám žádné medikamenty. Dělám svoje poslání a moje práce mě baví.

Nyní se s manželem se rádi věnujeme vnukům Ferdovi a Míšovi.
Rekreačně jezdíme na kole, lyžujeme, děláme pěší turistiku a občas slézáme horolezeckou stěnu. Manžel dál vede firmu, která překonala již mnohá úskalí.