O Ivě Kukačkové

Vím, že můžeme žít v souladu sami se sebou a s životem, 
v dostatku a ve zdraví.
Naplňuje mě objevování nových možností, posouvání hranic
a vypořádání se s vnitřními omezeními.
Mám vizi lepšího světa pro všechny.
Vím, že na každém z nás záleží.
Pomáhám lidem žít radostnější život a miluji svoji práci :-)


Iva Kukačková – terapeutka, lektorka a cvičitelka zdravotní tělesné výchovy.

Jsem absolventkou "Profesionální masérské škole Borise Tichanovského", aktreditované u Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.


Od dětství jsem byla velmi citlivá. To přinášelo řadu nedorozumnění, nepochopení a duševních zranění. Pochopitelně se potom dostavovaly i časté nemoci. První zlom nastal narozením dcery. Tehdy jsem si uvědomila, že je na mně závislý lidský tvoreček, který potřebuje provést životem a že pro nás obě musím něco udělat. Musím pochopit život a žít jinak.

Dalším výrazný zlom však nastal o pár let později. To už byl na světě i syn, obě děti byly ještě celkem malé, my s manželem podnikali a stavěli  dům. Po nastěhování do nového domu se u manžela začaly projevovat zdravotní problémy. Během pár měsíců prodělal dvě operace srdce a schylovalo se ke třetí.
K manželově léčbě byla použita tehdy nejmodernější lékařská technika, postupy a léky. Mně však bylo jasné, že nemůže srdce vydržet každých půl roku další stend. To přece nemůže být to správné a trvalé řešení!

Na moje dotazy týkající se prevence nebo jiného způsobu léčby lékaři neznali odpověď. V tu dobu
i dcera trpěla urputnými bolestmi hlavy neznámého původu.
A tehdy jsem svoji pozornost poprvé obrátila od každodenní rutiny a zaběhlých zvyklostí do neznámého, dosud nepoznaného. Byla jsem přesvědčena, že MUSÍ být pro oba řešení. Moc jsem si přála, toto řešení poznat.

Řešení přišlo.
Poznala jsem Reiki. Dceři pomohlo Reiki i lékaři. Manželovi jsem však hodinu denně dávala Reiki po dobu několika měsíců. Na třetí operaci srdce už nešel. Manželovi i dětem se Reiki moc líbilo. Děti se ho chtěly naučit, to také později udělaly.

Byla jsem fascinována možnostmi alternativní léčby. Toužila jsem poznat co nejvíc dalších  jejích možností a toto studium mě úplně pohltilo. Alternativní léčba se stala náplní a motivací mého života. Skutečnost, že nejsme jen odkázáni na cizí pomoc, ale máme možnost si pomoci sami, byla motivací k poznávání dalších možností a souvislostí! Nemusíme trpět!

Po dvou letech praktikování Reiki jsem se zbavila mnohaleté alergie na prach, pyl a peří.

Brzy jsem poznala, že zdraví souvisí s poznáním, které člověk má, kterým žije, ale také s prožitky uloženými v podmědomí. Na to jsem zaměřila svoji pozornost. Přečetla jsem spoustu knih, absolvovala řadu kurzů a poznávala jsem různé filozofie. Věnovala jsem se józe v denním životě, později súfijské józe, která mě svými možnostmi velmi zaujala a  později inspirovala. Poznávala numerologii, Ajurvédu, Reiki, bezkontaktní masáž Džuny Davitašvili, metodu "Cesta Brandon Bays", kraniosakrální terapii, metodu JIH emočním nacítěním, to jen namátkou, byla toho spousta. Vždy jsem se však věnovala práci s energií.

Hodně mě naučil i život sám.
Téměř dvacet let jsem dělala manželovi, který vede soukromou firmu, asistentku, fakturantku, personalistku, společnici v partnerství i v profesi. Společně s manželem jsme zvládli výchovu dvou dětí Lucie a Leoše a postavili (dodavatelsky) rodinný dům. Po 20ti letech jsem opustila místo v kanceláři a začala dělat terapeutickou činnost jako OSVČ.

Prožito, zvládnuto, obohaceno. 
Jsem zdravá, žádný vnitřní orgán mi nemusel být vyoperován, moje páteř
je pružná a neužívám žádné medikamenty.
Dělám svoje poslání a moje práce mě baví.

Nyní se s manželem se rádi věnujeme vnukům Ferdovi a Míšovi.
Rekreačně jezdíme na kole, lyžujeme, děláme pěší turistiku a občas slézáme horolezeckou stěnu. Manžel dál vede firmu, která překonala již mnohá úskalí.


 

Učení Thovtovo

Thovta vnímám již několik let jako svého průvodce.

Jeho učení hluboce souzní s mojí podstatou. Je to učení, které lidem - lidstvu pomáhá vymanit

se z mentality oběti a ukazuje cesty tvůrce. Vše poznané a prožité používám při terapiích a předávám na kurzech.

 

Jas

je moje duchovní jméno, které mi bylo v meditaci sděleno zcela nečekaně.